Thomas Müller Beşiktaş’a geliyor, forma numarası açıklandı

Beşiktaş takıma önderlik edecek 10 numarayı sonunda Almanya’da buldu, Thomas Müller siyah beyazlı formayı giyinmeye geliyor.

Beşiktaş için bu sezon çok da iyi geçmedi. Fakat önümüzdeki sezon siyah beyazlı ekip, Thomas Müller ile birlikte zirveyi hedefliyor.

Bir süredir takıma liderlik edecek yıldız isim arayışında olan Beşiktaş, bu ismi Almanya’da buldu. Thomas Müller Beşiktaş için yeşil ışığı yaktı.

Hali hazırda 35 yaşında olan Thomas Müller artık Bayern Münih’te eskisi kadar süre alamıyor. Hatta son dönemde yedek kulübesinden çıkamaz hale geldi.

Bu yüzden sürekli oynayacağı ve son dönemlerini yeşil sahalarda geçirmek istediği belirtilen Müller, menajerine kendisine takım bulmasını istemişti.

Aslında Müller’in ilk tercihi Şampiyonlar Ligi’nde boy gösterecek bir takıma gitmekti. Fakat Beşiktaş’ın taraftarı Müller’i etkilemeyi başardı.

Thomas Müller Beşiktaş’ın kasetlerini izledi ve taraftardan çok etkilendi. Bu sebeple Beşiktaş’ta karar kıldı.

Thomas Müller önümüzdeki yıl Beşiktaş’ta 10 numaralı formayı terletecek.

Kısa süre içerisinde kaptanlık pazubantını da takması beklenen Müller’in yıllık garanti ücret olarak 5 milyon Euro alması bekleniyor.

Beşiktaş bu paranın büyük bir bölümünü ise forma satışları ve sponsorlarla karşılayacağına emin.

Muhtemelen transfer sezonunun açılmasıyla birlikte Thomas Müller’in Beşiktaş’a transferi ile ilgili diğer detaylar da netleşecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir